Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcı vefat etti.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan Diyarbakır'da Covid-19 yoğun bakımında gördüğü tedavisi sırasında durumu ağırlaştığı için entübe edilmişti. Sağlık-Sen genel başkan yardımcısı Abdülaziz Aslan'ın vefat ettiği öğrenildi.
19 Şubat 2021 10:45

 Abdülaziz Aslan Beye yüce Allahtan rahmet diliyoruz.

ABDULAZİZ ASLAN KİMDİR?

1966 yılında Diyarbakır'da doğdu. 1985 yılında Diyarbakır İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1988 yılında Diyarbakır Sağlık Meslek Lisesi diplomasını alarak; Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü'nde çevre sağlık teknisyeni olarak göreve başladı.

2014 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni bitirdi. Uzun bir süre çevre sağlık şube şefliği yürüten Aslan; AB destekli Çevre Sağlığı, Epidemiyolojik Enformasyon ve Gıda ve Beslenme Eğitimleri gördü. 1995 yılında Sağlık Teknikerliği Önlisans Bölümü'nden mezun oldu. 2003-2012 yılları arasında Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012 yılında Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde İdari ve Mali İşler Şube Müdürü olarak göreve başladı.

Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda yer aldı. 2007 yılından bu yana Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanlığı ile Memur-Sen İl Temsilciliği görevlerini yürüttü.

Memur-Sen Genel Denetleme Kurulu asil üyesi de olan Aslan, Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) seçildi.

10 - 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul’da yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) olarak seçildi. Abdülaziz Aslan, 2 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen 6. Olağan Genel Kurul’da tekrar Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) seçildi. evli ve 4 çocuk babasıdır.

SENDİKA BÜLTENİ

SAĞLIK ÇALIŞANI SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #