ASM’lerdeki Aşı Yoğunluğuna İlave Önlemler Alınmalı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen genel başkanı Önder Kahveci ''Sağlık Bakanlığı bu konuda sahadan gelen tepki ve talepleri hassas bir biçimde değerlendirerek gerekli imkanları sağlık çalışanlarına sağlamalıdır. Bu hem çalışanların beklentisi hem de aşılama faaliyetlerinin düzenli ve risksiz ilerlemesi için gereklidir.'' dedi.
17 Şubat 2021 14:06

KAHVECİ Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Covid-19’a karşı aşılama programı belli bir plan çerçevesinde ve sağlık çalışanlarının üstün gayreti ile uygulanmaktadır.

 Son olarak 65 yaş üstü ve 60 yaş üzerindeki eşleri aşılanmaya başlanmıştır.  Bu grupla birlikte Aile Sağlığı Merkezlerinde hem çalışan hem de vatandaş sağlığını riske edecek şekilde bir yoğunluk oluştuğu görülmektedir.  

Salgın açısından ASM’lerin fiziki şartlarının bu yoğunluğa müsait olmadığı da zaten ortadadır. Bu nedenle aşılama faaliyetlerin salgının yayılmasına neden olmaması için ilave aşı merkezlerinin oluşturulması gereklidir. 

2. doz aşıların da uygulanacağı ve aşılama faaliyetlerinin genişleyerek devam edeceği düşünüldüğünde bu konuda en kısa sürede gerekli adımların atılması zaruridir. 

Sağlık Bakanlığı bu konuda sahadan gelen tepki ve talepleri hassas bir biçimde değerlendirerek gerekli imkanları sağlık çalışanlarına sağlamalıdır. Bu hem çalışanların beklentisi hem de aşılama faaliyetlerinin düzenli ve risksiz ilerlemesi için gereklidir. 

Önder KAHVECİ

Genel Başkan

SENDİKA BÜLTENİ

SAĞLIK ÇALIŞANI SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #