"3600 EK GÖSTERGE, TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSAYARAK ÇIKARILMALI"

Sağlık-Sen Konya Şubesi ve Konya Üniversiteler Şubesi’nin ortak düzenlediği teşkilat toplantısında Genel Başkan Semih Durmuş, teşkilat mensuplarına hitap etti. Durmuş, sendikacılığın mücadele zemini olduğunu belirterek başladığı konuşmasına, "Biz bir araya gelip beraber hareket edersek mücadele yerine getirilir. Bugün Sağlık-Sen 250 bini aşan üye sayısıyla sendikal mücadeleyi yerine getiriyor. Biz bu sorunların çözülmesi için çalışıyoruz. Bunu yaparken laf olsun torba dolsun sendikacılığı yapmıyoruz. Biz Sağlık-Sen olarak aldanmayan ve aldatmayan sendikacılık anlayışıyla mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.
16 Kasım 2020 16:21

"3600 Ek Gösterge, Tüm Sağlık Çalışanlarını Kapsayarak Çıkarılmalı"

Birçok konuda sağlık çalışanlarının beklentileri olduğunu söyleyen Durmuş, bu beklentileri ve sorunları tüm yetkililerin bildiğini aktardı. Durmuş devamında şunları kaydetti: "3600 ek gösterge tüm sağlık çalışanlarını kapsayarak çıkarılmalıdır. Sadece hemşireler değil tüm sağlık çalışanları bu haktan yararlanmalı. Sağlık çalışanlarının birçok konuda beklenti içinde olduğunu biliyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Bu beklentilerin altını doldurarak yetkililerle paylaşıyoruz. Bundan şüpheniz olmasın."

“Sağlık Çalışanı Sayısı Artırılmalı”

Sağlık çalışanı sayısının ivedilikle artırılması gerektiğini vurgulayan Durmuş, "İzmir depreminde yine sağlık çalışanlarımız en ön cephedeydi. Salgının başlangıcından bugüne ağır iş yüküne rağmen mücadele ediyorlar. Görüyoruz ki en zor zamanlarda sağlık çalışanlar ısorumluluk alıyorlar. Türkiye de sağlık çalışanı sayısı artırılmalı. 180 saat çalışan ebeler ve hemşireler birde 130 saat nöbet tutmak zorunda kalıyor. Bunu önlemek için ısrarla sağlık çalışanı istihdamının yapılması gerektiğini söylüyoruz. Her zaman insanımızın yanında olan sağlık çalışanlarımızın sesine kulak verilmeli" diye konuştu.

SENDİKA BÜLTENİ

SAĞLIK ÇALIŞANI SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #